Asya'nın profesyonel DMC'si Phoenix Voyage Group, turizmde uzman iki şirketin birleşmesiyle oluşmuştur: Phoenix Voyages Co. Ltd., konaklama sektöründen yakından ilişkili turizm sektörüne geçmek için ayrılmaya karar veren iki arkadaş tarafından Vietnam'da, Asia Holidays Travel & Tours Ltd. ise Burma'da kurulmuştur. 15 yılı aşkın tecrübesiyle Phoenix Voyages, öncelikli olarak müşterilerine özel hizmetler sunmaya odaklanma felsefesine sadık kalırken kapsamlı bir dizi tur seçeneği sunar: müşteriye özel bireysel veya grup turları ve programları, teşvik turları veya iş gezileri, Konferans ve seminer organizasyonları.

Uzak Doğu ve Avrupa'nın turizm endüstrisinde geniş deneyim sahibi hem yerli hem de yabancı personelden oluşan ekibimiz, müşterilerimize 3 farklı dilde eşlik edebilir: İngilizce, Fransızca ve İspanyolca.

Dinamikliği ve profesyonelliği ile tanınan Phoenix Voyages Group, son zamanlarda Asya'nın önde gelen turizm acentalarından biri olarak kabul edilmektedir ve 7 farklı destinasyon seçeneği sunar: Vietnam, Burma, Laos, Kamboçya, Kuzey Kore, Güney Kore, Tayland ve Endonezya ile Bhutan'da 2 yardımcı ofis. Phoenix Voyages, bölgelerimizdeki sosyal projelere destek olan ve fon sağlayan sosyal sorumluluğa sahip bir şirkettir.

2002'den beri PATA ve 2015'ten beri Traveller Made (lüks ağı) üyesidir. 

GENEL BAKIŞ

Vietnam harika doğal alanları, kültürü ve mutfağı ile sürprizlerle dolu büyüleyici bir ülkedir. Bu tarihi ve doğal alanların birçoğu UNESCO Dünya Kültür Mirası  Listesi’nde yer almaktadır. Başkent Hanoi’nin tarihi 1000 yıl geriye giderken, ülkenin ilk ekonomi şehri olan Ho Chi Minh (eski Saygon) otantik ve modernite ve  özgünlüğü harmanlamaktadır. Vietnam’ın merkezinde yer alan Hoi An ve Hue, birçok tarihi ve arkeolojik alanın bulunduğu inanılmaz şehirlerdir. Bu dinamik  ülke, ünlü Halong Körfezi ve 3.000 karstik adası ya da kuzeyde iyi tanınan bir şehir olan ve inanılmaz dağ manzaraları ve teraslı pirinç tarlalarına sahip Sapa gibi nefes kesici manzaralar vaat eder. Yerel hayatın kalbine bir seyahat yapmak için, Mekong Deltası'ndaki bir gemi gezintisi, dost Vietnam halkı ile tanışmak için gerçek bir fırsattır.

Detaylı bilgi için: www.vietnamtravelguide.com.

Laos, alışılmışın dışında bir deneyim yaşamak isteyen seyahat severler için mükemmel bir destinasyondur. Güneydoğu Asya’nın az gelişmiş ülkelerinden biri  olan Laos, otantikliğini korumaktadır ve turistler tarafından çok fazla tanınmamaktadır. Vientiane Asya Bölgesi’nde yer alan küçük bir başkenttir ve özel bir  atmosfere sahiptir. Diğer çekici noktaların yanı sıra, eski Budist tapınakları şehrin önemli çekim merkezleridir. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine yer alan,  eski kraliyet başkenti Luang Prabang Laos’un tarihini anlamak için mutlaka ziyaret edilmelidir. Bununla birlikte, macera severler, çay ve kahvesinin yanı sıra etnik köyleri ile de ünlü olan Boloven Platosu gibi Laos’un sunduğu harika yerleri de ziyaret etmekten memnuniyet duyacaklardır. Detaylı bilgi için: www.tourismlaos.org.

Kamboçya özgün ve tam anlamıyla büyüleyici bir ülkedir. Karmaşık tarihi, mükemmel doğası ve arkeolojik harikaları onu Güneydoğu Asya’nın popüler bir  destinasyonu haline getirmektedir. Başkent Phnom Oenh’de bulunan Kraliyet Sarayı ve Milli Müze, gezginleri Kamboçya’nın zengin ve acı verici tarihiyle  yüzleştirmektedir. Sokak pazarlarında gezmek yerel hayatı anlamak için iyi bir yoldur. Bununla birlikte, Siem Reap ve özellikle Angkor Tapınakları’nda gezginler birkaç yüzyıl geriye, Khmer İmparatorluğu zamanını yaşayacaklardır. Detaylı bilgi için: www.tourismcambodia.com.

Sabahların Sessizliği Toprakları veya daha çok bilinen adı ile Güney Kore, eski geleneklerle modernizmi harmanlayan eşsiz bir atmosfer sunmaktadır. Ülke hala  kitle turizmi tarafından keşfedilmemiştir ve ovaları, dağları ve toprakları büyüleyicidir. Enerji dolu ve Asya’nın en yeni başkentlerinden biri olan Seoul herkese  hitap etmektedir. Birçok müzesi, tarihi eserleri ve yakın çevresinde bulunan çekim alanları ile çok sayıda aktivite olanağı sunmaktadır. Yeniden birleşmiş ilk Kore  Krallığı’nın başkenti olan Gyeongju şehri, gerçek bir geçmişte gezinti sunar ve bir açık hava müzesidir. Detaylı bilgi için: english.visitkorea.or.kr.

Resmi adı ile Tayland Krallığı, kültür, dağ yürüyüşü ve deniz - güneş tatilini bir arada sunan ideal bir destinasyondur. Bir bölgeden diğerine, tarihi mirası,  yüzyıllar  boyunca komşu ülkelerin farklı kültürlerinden etkilenmiştir. Hareketli Bangkok etkileyici bir metropoldür. Büyük Saray, Wat Pho Tapınağı ve Çin  Mahallesi bu  başkentin mutlaka görülmesi gereken yerleridir. Ülkenin ikinci büyük şehri olan Chiang Mai, eski tapınaklarla doludur ve büyüleyici bir kaleye  sahiptir. Buradan,  seyahat severler, ülkenin kuzeyini ziyaret edebilir ve etnik azınlıklarla tanışabilirler. Tamamı ile kültürel bir sürpriz olarak, turistler tarafından halen az bilinen Isan Bölgesi, doğal parkları, vahşi doğası ve Khmer kraliyet tapınakları ile mutlaka görülmelidir. Ülke aynı zamanda, harika adaları ve muhteşem plajları ile tanınmaktadır. Pukhet ve Koh Phi Phi herkesi büyülemektedir. Dalış ve diğer su sporlarını deneyimleme imkanı da vardır. Detaylı bilgi için: www.tourismthailand.org.

GÜÇLÜ SATIŞ NOKTALARI

 • Vietnam: Hoan Kiem Gölü, Fansipan Dağı, Halong Bay (Azalan Ejderhalar Körfezi), kızıl kum tepeleri, Ho Chi Minh (Saygon), savaş müzeleri ve tünelleri, Gülen Buddha Heykeli, Vietnam mutfağı, Budizm, Konfüçyüs ve Taoizm gibi birçok filozof, ve Yin Yang ve 5 element, pirinç tarlaları
 • Laos: Tapınak ve rahipleriyle ünlü Luang Prabang, eski kraliyet sarayı olan Ulusal Müze, tapınaklar, Kuang Si şelaleleri, Budist rahiplere yiyecek verme seremonisi, Pak Ou mağaraları, Phousi Tepesindeki kutsal altın tapınak, Vientiane
 • Kamboçya: Phnom Penh, Kraliyet Sarayı, Milli Müze, Angkor Tapınakları, Sihanoukville Plajı, Floating Village (Yüzen Köy), Killing Fields (Ölüm Tarlaları) ve Tuol Sleng Genocise Museum (Tuol Sleng Soykırım Müzesi), sokak pazarları
 • Güney Kore: Sambuyeon Şelalesi, Namhansanseong Kalesi, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Sareung ve Seonjeongneung mezarları, Anapji Göleti, Changgyeonggung Sarayı, teraslı çeltik tarlaları, tapınaklar, köprüler, Kore Türk Şehitliği
 • Tayland: Phuket ve Koh Phi Phi Adaları, James Bond kayalıkları, Khao Yai Doğal Parkı, ünlü mutfağı, Kwai Nehri

AKTİVİTELER

 • Vietnam: Müze ve çevre gezileri, trekking, gemi seyahatleri, eko turizm
 • Laos: Tubing, kayaking, mağara ve geleneksel köylere ziyaret, masaj, nehirde tekne yolculuğu, Doğa yürüyüşleri(Ban Nalan,Champasak, Nong Kiawk ve Luang Prabang bölgeleri), golf, bitkisel banyo ve Laos masajı
 • Kamboçya: Mekong Nehri’nde tekne turuna çıkıp Irrawadi yunuslarını gözlemleme, Cyclo bisikletleri turu, bambu treni gezisi, file binme, Khmer mimarisi kültür gezileri ve tapınak turları
 • Güney Kore: Plajlar, doğa gezintisi parkurları, yürüyüş ve kamp, tüplü ve şnorkel dalışı, tema parklarında macera parkurları
 • Tayland: Dalış, deniz ve güneş, su sporları, masaj, fil gezileri, kaya tırmanışı, tekne gezintileri, milli park yürüyüşleri, kabilelere yürüyüş turları

İLGİNÇ BİLGİLER

 • Vietnam dünyanın en büyük kaju; en büyük ikinci pirinç ve kahve ihracatçısı.
 • Vietnam mitolojisine göre insanlar sulatı krallığının hükümdarı ile dağlarda yaşayan bir perinin soyundan geliyor.
 • Bio-çeşitliliğiyle ünlü olan Vietnam dünyanın altı biyosfer rezervine sahiptir.
 • Yerel dilde Laos Bin Filin Ülkesi anlamına gelmektedir.
 • Laos’ta 2000’den fazla fil bulunmaktadır.
 • Laos’un en yüksek binası 15 katlı yüksekliğiyle Mekong Nehri yakınına kurulmuş bir oteldir.
 • Kamboçya’da hiç yetimhane bulunmamaktadır.
 • Kamboçya’da  tarantula kebabı yenilmektedir.
 • Kamboçya’da yunuslar kutsal hayvanlardır.Avlanmazlar,yunusların buradaki nehirlerde nasıl yaşadığı bilim adamları tarafından açıklanamamaktadır.  izah edemiyor.
 • Güney Kore dünyadaki en hızlı internet hızına sahip ülkedir. 2. sıradaki Japonya’nın internet hızından tam % 40 daha hızlıdır.
 • Güney Kore’de askerlik süresi 2 yıldır.
 • Güney Kore’de yeni doğan bebek 1 yaşında kabul edilir.
 • Bazı Korelilerin resmi olmayan bir de İngilizce isimleri vardır.
 • Tayland sinemalarında her film öncesi Tayland marşı eşliğinde kralın fotoğrafları gösterilir ve turistler de dahil olmak üzere ayağa kalkıp saygı duruşunda bulunmak zorundadır.
 • Bir budizm ülkesi olan Tayland’da büyük ya da küçük olsun herhangi bir buda heykeline doğru ayak veya bacak uzatmak saygısızlık olarak kabul edilir.
 • Tayland alfabesinde 44 harf, 43 ses sembolü ve 5 ses tonu sembolü olmak üzere toplam 92 adet alfabetik işaret bulunur. 
 • Tayland yeni yılı Songkran, Nisan ayında ülke çapında yapılan su savaşları ile kutlanır. 

 

GENEL BİLGİLER ve MEVSİMSELLİK

 • Ulaşım: Türkiye’den Vietnam ortalama 11 saat 36 dakika, Laos 10 saat 20 dakika, 11 saat 20 dakika, 10 saat ve Tayland 10 saat 37 dakika sürmektedir.
 • Vize: Vietnam için T.C. vatandaşları, resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Laos için umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Kamboçya için kapıda vize alınmaktadır. Güney Kore umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Tayland için ise umuma mahsus pasaport hamilleri ise 30 güne kadar vizeden muaftır